DNI PAPIESKIE

papiezW 97 rocznice urodzin św. Jana Pawła II uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie Poezji Religijnej Recytowanej w CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej. Uczestników powitał proboszcz parafii pw. Św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej ksiądz Wiesław Cygan. Po wspólnej modlitwie rozpoczęły się zmagania konkursowe. Komisja konkursowa w składzie: O. Mieczysław Żelazny OFM, Rafał Gralewski, Barbara Kurczych miała niełatwe zadanie. Oceniano przede wszystkim dobór repertuaru, kultura słowa wykonanie i interpretację utworów oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Jury przyznało nagrody i wyróżnienia naszym uczniom za piękną recytację:
II miejsce otrzymała Teresa Malina za recytację wiersza „Droga do świętości”
III miejsce otrzymał Piotr Rajda za recytację wiersza „Święty Jan Paweł II”
Wyróżnienia otrzymali Jan Malina za wiersz „Święty Jan Paweł II” i Wioleta Wiechowska za recytację wiersza „Droga do Świętości”
Recytacja wierszy sprawiła wiele radości i zadowolenia zarówno samym uczestnikom jak i ich słuchaczom. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Konkurs zakończono wspólnym pamiątkowym zdjęciem.
W środę 19 maja 2017r. rozpoczęliśmy Przegląd Muzyki Religijnej. Młodych muzyków oceniało Jury w składzie: ks. Jarosław Warzecha i br. Filip Czub. Oceniano przede wszystkim dobór repertuaru, umiejętności instrumentalne, intonację, artykulację i dynamikę utworów oraz ogólne wrażenie artystyczne.
W przeglądzie młodzi instrumentaliści prezentowali dwa utwory, jeden obowiązkowy „Po górach dolinach…” i drugi o tematyce religijnej, grając na: instrumentach klawiszowych, dętych i uderzanych. Uczestnicy byli oceniani w 3 kategoriach: dzieci klas I-III, młodzież gimnazjalna, młodzież szkół ponadgimnazjalnych.

I miejsce zajął Piotr Rajda w kategorii młodzież szkół gimnazjalnych za wykonanie dwóch utworów na keybordzie „Po górach, dolinach …” i „Oto jest dzień, który dał nam Pan”.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i serdecznie zapraszamy na uroczystą Galę, która odbędzie się 27 maja 2017r. o godzinie 16.00 w WSD oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Jolanta Serwin

FOTORELACJA

IMG 6083

IMG 6095

IMG 6113

500

 

IMG 6067 IMG 6073

IMG 6076 IMG 6079

IMG 6106 IMG 6105

IMG 6115

IMG IMG 0001

IMG 0002 IMG 0003

IMG 2426

IMG 2427

IMG 2435