REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2015

 Szkolne Rekolekcje Wielkopostne to czas przygotowania do przeżycia największych świąt chrześcijańskich – Wielkanocy.

W dniach od 18 do 19 marca 2015 roku odbywały się w naszej szkole coroczne rekolekcje szkolne. Nauki głosił Ksiądz Lesław Kaczmarczyk i Ojciec Dariusz Róg. Spotkania odbywały się w kościele Świętego Józefa i Sanktuarium Matki Bożej oraz w szkole, gdzie dzieci pod opieką wychowawców śpiewali piosenki religijne a młodzież brała udział w konkursie biblijnym. Wysiłki uczniów wspierali śpiewem i grą na gitarze bracia bernardyni: Beniamin, Maksymin, Kapistran i Alan. Rekolekcje były czasem pogłębienia więzi z Panem Jezusem.

Drugi dzień upłynął w Sanktuarium Matki Bożej gdzie uczestniczyliśmy w Eucharystii w kaplicy Domu Pielgrzyma. Jezus w swoim Słowie ukazał nam jak kochać bliźnich jak Miłosierny Samarytanin. Przedstawienie biblijne przybliżyli nam uczniowie klasy Przyspasabiającej do Pracy.

Księżom Wiesławowi i Lesławowi, Ojcu Darkowi, Braciom Klerykom, Nauczycielom i Wychowawcom składam serdeczne podziękowania za poświęcony czas, otwarte serce i własny przykład w czasie nauki i Eucharystii w kościele.

FOTORELACJA