AKCJA TRWA...

 

IMG E4149"Kolorowe liście, jak światła sygnalzatora"

W dniu 10 październik 2018 (środa) w SOSW odbyły się kolejne zajęcia z cyklu "Kolorowych Dni", czyli polisensorycznego poznawania pory roku jesień. Tym razem akcja została połączona z ogólnopolskim konkursem - Odblaskowa Szkoła. Zajęcia odbyły się pod hasłem: "Kolorowe jesienne liście, jak światła sygnalizatora świetlnego". Każdy uczestnik otrzymał identyfikator - jesienny kolorowy liść, który został przyczepiony na koszulkę. Głównym punktem programu był sygnalizator świetlny, który przypominał naszym wychowankom o właściwym poruszaniu się po drodze. Zajęcia odbywały się zarówno w budynku szkoły, jak i na boisku szkolnym. Podczas kolorowej jesieni w budynku szkolnym odbyły się zabawy integrujące całą społeczność szkolną:
* zapalenie lampki zapachowej (lawenda)
*zabawy z chustą animacyjną i piłeczkami emocjami w kolorach (żółty, czerwony, zielony) *stymulacja dotykowa - kasztany, żołędzie, orzechy
* piosenka "Światła drogowe" - przy której wszyscy uczniowie zrobili pociąg i stosowali się do instrukcji poruszania po drodze zawartej w piosence.

Następnie pociąg wraz z uczniami pojechał na boisko szkolne, by kontynuować zabawy na świeżym powietrzu. Prowadzący postawili tym razem na zabawy zespołowe rozwijające koordynację wzrokowo - ruchową oraz sprawność motoryki małej stosując elementy terapii ręki. Podczas zabaw nie zabrakło dobrej zabawy: Uczniowie przenosili kasztany, żołędzie z użyciem szczypcy, klamerek, łyżek, czy drewnianych nożyc. Zajmowali się także transortem jesiennych woreczków (żółtych, zielonych, czerwonych). Uczniowie pomagali sobie nawzajem podczas rywalizacji na koniec każdy otrzymał naklejkę odblaskową. Wierzymy, że dzięki tym zabawom nasi uczniowie bądą bezpieczni i widoczni na drodze.
Anna Kowalska – Guzik
Klaudia Wojnar

FOTORELACJA

IMG E4152

IMG E4154

IMG E4157

IMG E4149

IMG 4182