Do Rodziców

 

Drodzy Rodzice,
po przeszło 2-miesięcznej przerwie i i izolacji Nas wszystkich, Minister Edukacji zdecydował o wznowieniu części zajęć dla dzieci niepełnosprawnych w placówkach, pozostawiając Rodzicom ostateczną decyzję w sprawie udziału dziecka w zajęciach.
Bardzo się cieszymy, że jesteście zainteresowani zajęciami, to znaczy, że cenicie naszą pracę i jest ona potrzebna uczniom. Mój i nauczycieli zapał do pracy jest duży i robimy wszystko, aby zajęcia zorganizować bezpiecznie i terminowo.
Ale muszę Państwa zapoznać z realiami naszej obecnej pracy, a wynika to z obawy o bezpieczeństwo Nas wszystkich.
W naszym budynku nadal trwa kwarantanna dla osób wracających z zagranicy.
Starostwo Powiatowe wyraziło zgodę, aby zajęcia dla uczniów SOSW można prowadzić w budynku ZSiPO w Kalwarii Z. (dawne LO).
Pan Piotr Janusiewicz jest nam bardzo życzliwy, bardzo dziękuję mu za otwarte serce dla naszych potrzeb.

Będziemy korzystać z 4 sal lekcyjnych, części sali gimnastycznej i holu prowadzącego na salę, gdzie prowadzone będą zajęcia dla klas I-III. zajęcia rewalidacyjne -uczniowie z różnych klas i wczesne wspomaganie dla małych dzieci.
Zapewniam, że z naszej strony robimy wszystko, aby zapewnić bezpieczne warunki nauki, ale nie zapominajmy, że jesteśmy w trakcie pandemii COVIT-19. Wszyscy do tej pory unikaliśmy kontaktów, organizmy dzieci są mniej odporne. Nagle będą spotykać się w różnych grupach, a trudno będzie zachować wymagany 2 metrowy odstęp, w różnych pomieszczeniach, z różnymi nauczycielami. Dodatkowo jest to nowy dla naszych dzieci obiekt, zupełnie inne warunki pracy.
Bardzo proszę rodziców, aby przeanalizować, czy jest to bezpieczne dla dzieci.


Z poważaniem Małgorzata Pasternak Dyrektor SOSW