Przejdź do treści
nabór
slajder1
slajder2
slajder3
Przejdź do stopki

Uroczysty Dzień Autyzmu

Treść

Pełni wzruszenia, emocji i entuzjazmu przedstawiamy Wam relację z obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

We wtorek 9 kwietnia miały miejsce główne obchody Dni Autyzmu SOSW 2024. Spotkaliśmy się w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Gościliśmy tam naszych Uczniów wraz z ich Rodzinami.

Naszymi Gośćmi byli m.in. przedstawiciele władz Powiatu Wadowickiego - Wicestarosta pani Beata Smolec, Przewodnicząca Rady Powiatu - pani Zofia Kaczyńska, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu - pan Marek Cimer. Kuratorium Oświaty w Krakowie - Delegaturę w Wadowicach reprezentowały panie Starszy Wizytator Edyta Sitarz oraz wizytator Monika Syc-Pustułka. Obecni byli również Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska - pan Augustyn Ormanty, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach - pani Barbara Pindel-Polaszek, dyrektorzy poradni psychologiczno-pedagogicznych w Wadowicach, Andrychowie i Makowie Podhalańskim, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, prezesi stowarzyszeń i fundacji z naszego powiatu, kierownicy, terapeuci i uczestnicy WTZ w Zebrzydowicach oraz Spytkowicach, kierownicy Środowiskowych Domów Samopomocy w Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach wraz z uczestnikami, delegacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętach.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor SOSW Agata Dąbrowska–Tyrpa, witając serdecznie zebranych Gości. Piękne słowa do społeczności naszego Ośrodka przekazali również pani Beata Smolec i pani Zofia Kaczyńska oraz pan Augustyn Ormanty.

Następnie rozstrzygnięto konkurs na logo Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego, które to już wczoraj Państwu zaprezentowaliśmy (-> zdjęcie profilowe), a którego autorką jest uczennica CKUiZ w Andrychowie Aneta Płonka.

Wręczono również nagrody w konkursie plastycznym „Widzę, słyszę, czuję – zabawka sensoryczna”.

Kolejnym punktem programu była premiera spektaklu „Witajcie w naszej nowej bajce”, w którym to w roli aktorów wystąpili nasi nauczyciele i rodzice naszych uczniów. Szkoła to żywy organizm, składający się z różnych uczniów, ich emocji, umiejętności, możliwości, ale każda z tych osób jest tak samo ważna i tak samo potrzebna – to była myśl przewodnia wystawionego przedstawienia. Spektakl wzbudził zachwyt i entuzjazm zebranych gości, za co bardzo dziękujemy.

Szkoła Muzyczna I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej zaszczyciła nas pięknym koncertem, który stał się niezwykłym dopełnieniem programu artystycznego.

Aaaa, i jeszcze tort z naszym nowym logo! I poczęstunek, który stał się okazją do rozmów, wymiany spostrzeżeń i integracji licznego grona życzliwych nam osób.

Dziękujemy bardzo za Waszą obecność. Dziękujemy za to, że zawsze możemy na Was liczyć. Dziękujemy, że możemy z Wami dzielić się radością i pięknymi momentami.

59401