Przejdź do treści
nabór
slajder1
slajder2
slajder3
Przejdź do stopki

Komunikacja alternatywna

Treść

  Z inicjatywy International Society for Alternative and Augmentative Communication (ISAAC) od 2007 roku październik jest Międzynarodowym Miesiącem AAC i jest celebrowany na całym Świecie.
Celem miesiąca jest szerzenie świadomości istnienia wielu różnych sposobów w jakie porozumiewają się ludzie używając pomocy komunikacyjnych.
W naszym Ośrodku uczniowie, którzy mają trudności w werbalnym porozumiewaniu się, korzystają z komunikacji alternatywnej i wspomagającej.
Dzięki zastosowaniu indywidualnie dopasowanych strategii komunikacyjnych każdy ma szansę i możliwość wyrażania swoich potrzeb, preferencji i myśli.

W naszej Szkole działa Zespół ds. komunikacji AAC, który zgodnie z planem realizuje różne działania w roku szkolnym. Zostały przygotowane tabliczki na korytarz, które informują
o numerze Sali i rodzaju zajęć tam realizowanych. Podczas zajęć na bieżąco odbywa się modelowanie z użyciem książek do komunikacji oraz sprzętów wysokiej technologii. Wykorzystuje się różne tablice tematyczne, uczestnictwa w zajęciach grupowych bądź dynamiczne w książkach osobistych z użyciem Programu Boardmaker SP Pro.

Postaramy się pokazać Wam, jak z komunikacji alternatywnej i wspomagającej korzystają na co dzień nasi uczniowie.
Zespół ds. komunikacji alternatywnej i wspomagającej.

                        

 

 

62941